Načítám ...

O nás

Vína děláme srdcem, s láskou a pokorou...

Vinařství sv. Florian bylo založeno léta Páně 2015 a zaměřuje se na výrobu živých vín  se spontánním kvašením. Naše vína jsou zpracovávána moderní technologií, ale v souladu starých osvědčených postupů. Držíme se zásady, že kvalita vína je ovlivněna z velké části již ve vinici a my jen plynule a šetrným způsobem řídíme plynulý přerod hroznů ve víno.

Kde nás najdete?

NAŠE VINAŘSTVÍ najdete ve východním cípu Jihomoravského kraje, a to ve vinařském městě Bzenec. Město je proslulé staletým pěstováním vinné révy na tratích Maršálky, Horní hory, Prostřední hory a především Pod Starým hradem. Naše vína jsou zpracovávána moderní technologií, ale v souladu s osvědčenými postupy a odkazem našich předků.

Co děláme?

DRŽÍME SE ZÁSADY, ŽE KVALITA JE OVLIVNĚNA Z VELKÉ ČÁSTI JIŽ VE VINICI. Šetrným způsobem přistupujeme ke každému keři a citlivě řídíme plynulý přerod vinné révy ve víno. S úctou a pokorou hledáme ve výsledném produktu vůni, chuť a další vlastnosti, kterými by měla kvalitní vína disponovat. Naše vína rozdávají radost a přináší úsměv do tváří těch, kteří si chtějí odnést kus poctivého vinařského umění.

Co používáme?

VE VINICI HOSPODAŘÍME V SOULADU S PŘÍRODOU a minimalizujeme chemické zásahy. Používáme přírodní hnojiva, kombinujeme černý úhor se zatravněným jílkem, kostřavou a původními rostlinami v meziřadí. Naše vinice chráníme látkami schválenými pro biologické vinohradnictví.